Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Na czym polega restrukturyzacja firmy – Warszawa?

Biznes Data publikacji - 27 lipca 2023 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
restrukturyzacja firmy


Prowadzisz własną działalność w Warszawie? Restrukturyzacja firmy jest procesem, którego przeprowadzenie zalecił doradca prawny lub finansowy? W obecnych czasach warunki do prowadzenia własnej firmy bywają niesprzyjające – coraz więcej przedsiębiorstw zmaga się z ryzykiem utraty płynności finansowej lub też już musi radzić sobie z tym problemem. Czy restrukturyzacja firmy (Warszawa) stanowi w takim przypadku dobre rozwiązanie?

Restrukturyzacja firmy (Warszawa) – ochrona przed upadłością

Restrukturyzacja firmy (Warszawa) to proces mający na celu poprawę efektywności działania firmy, między innymi przez zmianę jej struktury i strategii. Może obejmować różne obszary działania przedsiębiorstwa, w tym takie, jak zmiana modelu biznesowego, zmniejszenie lub zwiększenie liczby pracowników, a nawet sprzedaż niektórych aktywów czy też szukanie zewnętrznych źródeł finansowania. Poprawnie przeprowadzona restrukturyzacja firmy (Warszawa) ma na celu poprawę kondycji finansowej firmy oraz zwiększenie jej konkurencyjności na rynku, a przede wszystkim skuteczne oddłużenie i, dzięki temu, ochronę podmiotu przed koniecznością ogłoszenia upadłości.

Najważniejszym elementem procesu restrukturyzacji jest analiza sytuacji przedsiębiorstwa. W tej sytuacji warto zwrócić się do eksperta, jakim jest doradca restrukturyzacyjny, który oceni kondycję firmy, wskaże jej słabe i mocne strony oraz zaproponuje zmiany niezbędne do poprawy jej funkcjonowania. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa (Warszawa) to proces, którym doradca kieruje w sposób zgodny z przepisami i, przede wszystkim, skuteczny.

Plan restrukturyzacji i postępowanie restrukturyzacyjne (Warszawa)

Plan restrukturyzacji to istotny dokument, nad którym pracuje Twój doradca restrukturyzacyjny. Do jego ułożenia dochodzi na podstawie wszystkich uzyskanych informacji finansowych i ich dogłębnej analizy. Plan ten jest składany do akceptacji wierzycielom zadłużonego przedsiębiorstwa. Od ich decyzji zależy wówczas, czy taki plan zostanie zaakceptowany, a na jego mocy dojdzie do zawiązania układu pomiędzy dłużnikiem i wierzycielami.

Samo postępowanie restrukturyzacyjne jest prowadzone przed sądem (najczęściej) i wszczynane na podstawie wniosku złożonego przez zadłużone przedsiębiorstwo.

Podpisanie porozumienia układowego wiąże się z koniecznością przeprowadzenia wszystkich etapów zawartych w planie restrukturyzacji. Również nad nimi czuwać powinien doradca.

 

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?