Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

„Nawyki warte miliony” – książka, która zmienia życie

Finanse Data publikacji - 30 grudnia 2021 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
brian tracy nawyki warte miliony


Brian Tracy jest kanadyjskim pisarzem, którego głównym przedmiotem zainteresowań stał się szeroko rozumiany rozwój osobisty. Pomaga on osobom na całym świecie, które pragną osiągnąć sukces. Efektem jego wieloletniej pracy jest jedna z najsłynniejszych książek z dziedziny samorozwoju – „Nawyki warte miliony”.

Dlaczego warto zaufać Brianowi?

Z jednego prostego powodu. Ponieważ Brian Tracy sam jest człowiekiem sukcesu, a to oznacza, że stosowane przez niego metody (w tym i nawyki) naprawdę mają moc sprawczą – zdolność do zmieniania życia. Mężczyzna w tym momencie jest jednym z najsłynniejszych mówców na całym świecie. Szacuje się, że udało mu się wygłosić aż pięć tysięcy wykładów, z których każdy zmienił życie niejednej osoby.

Brian Tracy twierdzi, że każdy może osiągnąć sukces. Dla niego pochodzenie, geny, pewne wrodzone słabości czy rodzina nie mają większego znaczenia. Uważa on, że poprzez wcielenie w życie odpowiednich nawyków i własną determinację, ciągłe tkwienie w tych nowych lepszych nawykach, można zmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni i to w sposób bezproblemowy, stając się kimś, kim zawsze chciało się być.

O czym traktuje książka?

Oczywiście o nawykach! Brian Tracy Nawyki warte miliony to pozycja, którą powinien przeczytać każdy, kto ma problem z kierowaniem własną codziennością, kto stale prokrastynuje i kto nie potrafi zmusić się nawet do tego, by codziennie rano wstać wcześniej z łóżka i pójść pobiegać. Książka nie jest na szczęście zlepkiem nic niewnoszących teorii. To bardziej zbiór konkretnych i praktycznych porad, które niemalże od razu można wcielić w życie i to jeszcze podczas czytania, przed dojściem do ostatniej strony. Ważne jest to, by być w tym wszystkim zdeterminowanym i zmotywowanym. Nawyk trzeba bowiem utrzymać, by stał się on stałym elementem życia, a nie jedynie jakimś dziwnym wybrykiem.

Co ciekawe książka nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie sfery zawodowej, bo motywuje do wprowadzenia zmian także w innych aspektach życia. Pokazuje, jak budować nawyki, które mogą rzutować pozytywnie na relacje interpersonalne, zdrowie psychiczne i fizyczne albo nawet rozwój zainteresowań czy ilość posiadanego wolnego czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie ma bowiem ludzi idealnych, dlatego każdy jest w stanie wykreować taki nawyk, którego wprowadzenie zmieni jego życie na lepsze.

Czy nawyki naprawdę mają moc?

Z całą pewnością. To właśnie nawyki budują zwykłą ludzką codzienność, bo każdy dzień jest na nich oparty, nawet jeśli człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy. Wszyscy mają swoje przyzwyczajenia. Ważne jest więc to, by się z nimi poznać i umiejętnie je zmieniać, dostosowując je do swoich potrzeb i celów. Nawyki warte miliony to książka, do której należy jednak podejść od strony praktycznej, aby naprawdę coś z niej wyciągnąć. Samo przeczytanie pozycji nic tutaj nikomu nie da. Najlepiej więc czytać tę książkę w sposób aktywny, od razu starając się wprowadzać nowe nawyki bądź zmieniając lub eliminując te, które nie mają dobrego wpływu na życie.

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?