Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak zostać agentem nieruchomości i kto może pracować w tym zawodzie?

Biznes Data publikacji - 24 września 2022 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
jak zostać agentem nieruchomości

Rynek nieruchomości jest prężnie działającym rynkiem i wiele osób zastanawia się nad zmianą zawodu. Agent nieruchomości może sporo zarobić, a przy tym jest to bardzo ciekawa praca. Jak zostać agentem nieruchomości? Czy każdy nadaje się do tego zawodu? Na jakie zarobki można liczyć w tej pracy?

Agent nieruchomości – kim jest?

Osoba zatrudniona na stanowisku agenta nieruchomości przede wszystkim opracowuje i prezentuje oferty sprzedaży lub wynajmu różnych obiektów. Może to być umieszczanie ogłoszeń na portalach internetowych lub wywieszanie informacji w biurze. Agent prezentuje również poszczególne nieruchomości potencjalnym klientom i pozyskuje nowe oferty sprzedaży czy wynajmu. Do zakresu obowiązków należy także negocjowanie warunków sprzedaży i wynajmu i przygotowywanie transakcji. Agent przeprowadza także analizę rynku nieruchomości i musi prognozować zmiany cen w obecnym i przyszłym okresie.

Przeczytaj również https://e-waluty.net.pl/czy-warto-zostac-spedytorem-i-ile-zarabia-spedytor/

Jak wygląda praca agenta nieruchomości na co dzień?

Wyżej zostały wypisane obowiązki należące do agenta nieruchomości, a więc można wywnioskować, że jest to ciekawa praca. Przede wszystkim dzielona jest ona pomiędzy biuro i wyjścia do klientów. Przed komputerem opracowywane są strategie negocjacyjne i tworzone oferty. Należy także zaplanować kalendarz spotkań z potencjalnymi klientami i się do nich przygotować. Agent nieruchomości prezentuje różne obiekty. Niekiedy organizowane są dni otwarte, podczas których każdy może przyjść i zobaczyć dom czy lokal do wynajęcia. Czas pracy agenta zazwyczaj jest elastyczny i wiele osób pracuje w soboty, gdyż wielu klientów tylko wówczas ma czas na obejrzenie domu czy mieszkania.

jak zostać agentem nieruchomości

Jak zostać agentem nieruchomości i kto ma na to szanse?

Wiele osób zastanawia się, jak zostać agentem nieruchomości? Przede wszystkim nie jest wymagane kierunkowe wykształcenie, a niekiedy wystarczy nawet ukończenie szkoły średniej i świadectwo maturalne. Zawód nie jest regulowany, a więc nie ma konieczności posiadania licencji. Można jednak wyrobić ją dodatkowo, jeśli ktoś sobie tego zażyczy. Agent nieruchomości musi posiadać polisę OC, która chroni dwie strony w razie wystąpienia szkody podczas wykonywania czynności zawodowych. Bardzo ważne jest posiadanie prawa jazdy i doświadczenia. Przydatne są także umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe, a także znajomość programów komputerowych. Przyda się dobra organizacja pracy, a także pozytywne nastawienie. Agent powinien być osobą otwartą i komunikatywną, ale także stanowczą, jeśli chodzi o negocjacje.

Ile zarabia agent nieruchomości?

Zarobki agenta nieruchomości zależne są od paru czynników. Osoba pracująca na własny rachunek może liczyć na wyższe dochody niż osoba zatrudniona w mniejszej agencji nieruchomości. Wielu pracowników zarabia minimalną podstawę i otrzymuje prowizję, a więc płaca zależna jest od zaangażowania w pracę. Średnie zarobki w tej branży kształtują się na poziomie 4500 złotych. Najlepsi agenci zarabiają miesięcznie nawet po 8000 złotych, a czasami ta kwota może przekroczyć 10000 złotych. Wszystko zależy od firmy, w której się pracuje i poświęcenia.

Sprawdź też jakie są korzyści wynikające ze sprzedaży B2B

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?