Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zmienić dostawcę prądu i czy warto to zrobić?

Lifestyle Data publikacji - 24 września 2022 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
zmiana dostawcy prądu

Ceny prądu cały czas idą w górę i wiele osób zastanawia się nad zmianą dostawcy. Czy jest to opłacalne? Jak zmienić dostawcę prądu?

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Ceny idą do góry i mnóstwo rodzin szuka oszczędności. Warto na pewno przeanalizować budżet domowy i sprawdzić, jakie wydatki są ponoszone co miesiąc. Szczególnie dużą uwagę należy przyłożyć do cen prądu, które dynamicznie rosną. Można jednak nieco obniżyć miesięczne koszty. Przede wszystkim warto oszczędzać. Wiele osób siedząc w salonie, ma zapalone światło w kuchni lub w innym pokoju, w którym się nie przebywa. Można zatem najpierw rozpocząć od wyłączania światła, gdy jest nieużywane.

Jak obniżyć rachunki za prąd

Duże oszczędności można osiągnąć, wymieniając żarówki tradycyjne na żarówki LED. Warto także wyłączać wszystkie urządzenia z prądu na czas nieobecności w domu. Niekiedy telewizor jest włączony cały dzień, a nikt go nie ogląda tak naprawdę. Zamiast tego można włączyć radio, które zużywa mniej prądu. Również dobrym pomysłem jest używanie nocnych lampek zamiast górnego mocnego oświetlenia. Ostatnią kwestią jest także zmiana dostawcy prądu, która może przynieść sporo oszczędności.

Przeczytaj również https://e-waluty.net.pl/jak-zostac-agentem-nieruchomosci-i-kto-moze-pracowac-w-tym-zawodzie/

Jak wybrać nowego dostawcę prądu?

Zmiana dostawcy prądu jest skuteczną metodą na obniżenie rachunków za prąd. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na początku należy sięgnąć po rachunki i sprawdzić, ile prądu zużywa się miesięcznie, jaka taryfa jest włączona i ile kosztuje prąd. Kolejną kwestią jest sprawdzenie umowy i warunków jej zakończenia. Czasami należy złożyć miesięczne wypowiedzenie, a w innym wypadku ten termin jest dłuższy lub umowa została zawarta na czas określony i nie ma możliwości jej zakończenia.

Wybranie najkorzystniejszej oferty nie powinno być trudne. W internecie jest bardzo dużo porównywarek cenowych, z których warto skorzystać. Niektóre z nich oferują możliwość porównania nie tylko firm dystrybuujących prąd, ale także gaz. Korzystając z porównywarek, należy przygotować rachunki za prąd, aby wpisać informacje niezbędne do wyszukania najkorzystniejszej oferty.

Jak zmienić dostawcę prądu?

Zmiana dostawcy prądu nie jest trudna. Na pewno należy dokładnie przemyśleć wybór konkretnej firmy i dopiero wówczas zdecydować się na zmianę. Można udać się do nowej firmy i w tym miejscu zlecić zmianę dostawcy. Na miejscu można podpisać nową umowę i zrobić wypowiedzenie umowy sprzedaży dotychczasowej firmie. Może przyda ci się też poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=DFjHnuanaIU

Niektóre porównywarki cen prądu oferują także możliwość zmiany dostawcy prądu przez internet. Wystarczy postępować zgodnie z poleceniami i można załatwić wszystko, siedząc przed komputerem. Oczywiście dokumenty można wysłać także elektronicznie pod warunkiem, że ma się profil zaufany. W przeciwnym wypadku należy wypowiedzenie umowy przesłać pocztą lub zanieść do biura firmy. Każdy ma prawo do zmiany dostawcy prądu. Nie ma limitu i warto przeanalizować ceny różnych dystrybutorów, gdyż znacząco można obniżyć rachunki za prąd. Warto także zwrócić uwagę na taryfy, które są oferowane, gdyż niekiedy jedynie taka zmiana może wygenerować spore oszczędności.

Najlepsze prezenty dla mężczyzn

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?