Strona główna
Kryptowaluty
Tutaj jesteś

Kryptowaluty: Co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz?

Kryptowaluty Data publikacji - 20 grudnia 2022 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
kryptowaluty

Kryptowaluty z każdą chwilą zyskują na popularności, a Bitcoin jest najbardziej znany. Jednak zanim zaczniesz swoją przygodę z kryptowalutami i w nie inwestować, musisz wiedzieć, że to gdzie je kupisz i jak i gdzie je będziesz przechowywać jest kluczowe jeśli chcesz, żeby twoja inwestycja była owocna.

Jaki portfel wybrać?

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest wybór odpowiedniego portfela kryptograficznego. Portfel kryptograficzny to bezpieczne miejsce, w którym możesz bezpiecznie trzymać swoje kryptowaluty i dokonywać związanych z nimi transakcji. Istnieją dwa główne rodzaje portfeli: 

  • Portfele zimne – nie mają dostępu do Internetu. Są bardziej bezpieczne, ponieważ nie są podłączone do sieci i są dzięki temu mniej narażone na ataki hakerskie.
  • Portfele gorące – są połączone z Internetem, przez co są bardziej podatne na ataki hakerskie. Jest jednak na to sposób, mianowicie silne hasło, oraz korzystanie z usług świadczonych przez wiarygodnych dostawców usług portfelowych.

Każdy ma swoje wady i zalety. Warto przeczytać o nich więcej, aby poznać wszystkie dostępne dla nas opcje. Ważne jest, żeby wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni do twoich potrzeb. Wybór jest bardzo duży, dlatego nie decyduj się na pierwszy, o którym usłyszysz.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Kolejnym ważnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca do kupowania kryptowalut. Istnieje wiele platform do kupowania i sprzedawania kryptowalut, jednak poziom bezpieczeństwa jaki oferują jest najważniejszy. W Polsce najbezpieczniejszą opcją są giełdy kryptowalut, ponieważ są dobrze zabezpieczone i oferują szybkie i wygodne transakcję. Dokładne informację, gdzie i jak kupić kryptowaluty znajdziesz na stronie kryptoinvest.pl.

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoich kryptowalut?

Przy zajmowaniu się kryptowalutami, trzeba sobie zdawać sprawę z ryzyka włamania, czy oszustwa. Dlatego musisz upewnić się, że wszystkie dane są szyfrowane, chronione hasłem i regularnie aktualizowane. Dodatkowo, zwróć szczególną uwagę na bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, z której korzystasz, aby uniknąć kradzieży danych. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie portfele są bezpieczne. Nie korzystaj z wątpliwych stron internetowych i usług. Zanim dokonasz jakichkolwiek transakcji, zweryfikuj wiarygodność kontrahenta.

Początki w inwestowaniu w kryptowaluty bywają trudne, jednak jeśli będziesz pamiętać o tych trzech rzeczach, zminimalizujesz ryzyko potknięcia i będziesz mógł cieszyć się bezpiecznym i przyjemnym korzystaniem z kryptowalut.

Artykuł sponsorowany

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?