Strona główna
Kryptowaluty
Tutaj jesteś

Kryptowaluty i ich rodzaje

Kryptowaluty Data publikacji - 2 stycznia 2022 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
kryptowaluta co to

O kryptowalutach od pewnego czasu jest bardzo głośno. Wiele mówi się o osobach, które dzięki nim doszły do wielkich majątków. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, czym jest kryptowaluta.

Kryptowaluta co to?

Aby poznać działanie kryptowalut, należy na początku określić, czym one w ogóle są. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że kryptowaluty to wirtualne pieniądze. Są one stworzone dzięki technice szyfrowania danych – służy ona do tworzenia nowych kryptowalut oraz do weryfikowania przeprowadzanych transakcji.

Trzeba wiedzieć, że aby kupić kryptowaluty, trzeba być w posiadaniu realnych pieniędzy. Dobrym sposobem na ich pozyskanie jest także ich wydobycie. Jednak ten sposób wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, a także dużej ilości czasu. Wydobywanie kryptowalut to rozwiązywanie skomplikowanych problemów matematycznych przy pomocy zaawansowanego technologicznie sprzętu. Posiadacze słabych, domowych komputerów, mogą sobie ten sposób darować – w domowych warunkach jest to zwyczajnie nieopłacalne, a wysokość rachunków za prąd znacznie może przewyższyć potencjalne zyski. Więcej na temat kryptowalut dowiesz się klikając w link https://kryptowaluty.pl/.

W jaki sposób przechowuje się kryptowaluty?

Ogromną zaletą kryptowalut jest fakt, że ich przechowywanie okazuje się bardzo bezpieczne. Są one przechowywane w specjalnym internetowych portalach, które są zabezpieczone skomplikowanymi kluczami. Z tego też powodu, kradzież kryptowalut w Internecie, bądź też przeprowadzenie ataków hakerskich na portfele, są przeprowadzane bardzo rzadko.

Na rynku nie brakuje także firm, których podstawą działalności jest przechowywanie kryptowalut osób prywatnych.

Jakie są rodzaje kryptowalut?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że rynek kryptowalut jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. Niemniej jednak, wciąż najpopularniejszą z nich pozostaje bitcoin. Został on stworzony w roku 2009 i to właśnie tę datę przyjmuje się za początek kryptowalut. Bitcoin do dziś pozostaje najważniejszą i najbardziej popularną cyfrową walutą, a jego wartość stanowi momentami nawet 70% wartości całego rynku kryptowalut. To naprawdę imponujące wartości, biorąc pod uwagę fakt, że stworzonych zostało już kilka tysięcy kryptowalut.

Inne rodzaje kryptowalut nazywa się altcoins – co oznacza, że są one walutami alternatywnymi dla bitcoina. Ich twórcy zapewniali, że będą one szybsze, wydajniejsze i nieco bardziej użyteczne. Jednak prawda jest taka, że żadnej z nich nie udało się osiągnąć nawet ułamka procenta popularności bitcoina.

Podsumowując, rynek kryptowalut jest bardzo zróżnicowany. Trzeba mieć się na baczności, bowiem nie brakuje tutaj produktów, które są zwyczajnymi oszustwami. Dlatego odradza się wchodzenie na rynek kryptowaluty osobom niedoświadczonym, które nigdy nie miały z nim wcześniej do czynienia. Chociaż mogłoby się wydawać, że inwestowanie w kryptowaluty to prosta droga do pomnożenia swojego majątku, to jednak w praktyce bardzo często okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Kryptowaluty potrafią nie tylko pomnożyć majątek inwestora, ale także bardzo często – w krótkim czasie go stracić.

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?