Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Poznaj szeroką gamę opcji finansowania używanego autobusu

Finanse Data publikacji - 23 lutego 2022 Autor - Redakcja e-waluty.net.pl
Poznaj szeroką gamę opcji finansowania używanego autobusu

W dzisiejszych czasach leasing oraz finansowanie dotyczy nie tylko nowych aut, ale obejmuje także autobusy. Jedną z firm oferujących tego rodzaju produkty jest MAN FS. Warto więc poznać możliwości wynajmu długoterminowego oraz leasingu.

Długoterminowy najem

Najem długoterminowy autobusów MAN jest szczególnie polecany dla różnego rodzaju firm. Przede wszystkim dlatego, że w jednej racie zawarte jest zarówno ubezpieczenie, finansowanie, koszty rejestracji, jak również podatek drogowy oraz wszelkiego rodzaju niezbędne gwarancje. Opcja wynajmu jest korzystna także ze względu na możliwość zachowania zdolności inwestycyjnych. Klient, wynajmując autobus używany, nie blokuje bowiem swojego własnego kapitału. Pod tym względem jest to bardzo bezpieczne i polecane rozwiązanie. Do innych zalet najmu należą także takie kwestie jak dużo łatwiejsze zarządzanie finansami firmy, co jest związane ze stałymi kosztami wynajmu, jak również zagwarantowana pełna obsługa posprzedażowa. Wynajmując autobusy klient nie ponosi żadnych kosztów eksploatacyjnych, za wyjątkiem kierowcy, paliwa oraz wymiany opon. Ten rodzaj nabycia floty jest szczególnie polecany dla firm, które nie chcą kupować nowego pojazdu oraz oczekują kompleksowej obsługi zarówno w kraju, jak i za granicą.

Leasing operacyjny

Inną formą nabycia autobusów bez konieczności ich zakupu jest leasing operacyjny. Przeznaczony jest on jednak głównie dla dużych firm poszukujących różnego rodzaju kosztów. W przypadku leasingu operacyjnego do głównych zalet zaliczyć można takie kwestie jak niskie raty miesięczne, możliwość załatwienia wszystkich niezbędnych formalności od ręki, łatwą procedurę, brak dodatkowych kosztów, jak również obsługę opiekuna w trakcie trwania leasingu. Oczywiście po zakończeniu leasingowania autobus można wykupić za własne pieniądze lub zwrócić. Okres leasingowania mieści się natomiast w przedziale od 2 do 5 lat. 

Jeżeli ktoś chce zatem pozyskać autobus używany dla swojej firmy bez konieczności jego wykupu powinien rozważyć opcję wynajmu bądź leasingu. Zarówno jedna, jak i druga forma różnią się jednak między sobą. Warto więc przed decyzją o pozyskaniu autobusu dobrze zapoznać się z ofertą firmy, aby wybrać dla swojej tą najkorzystniejszą. Generalnie jednak zarówno leasing jak i najem mają bardzo wiele zalet, dlatego wybór któregokolwiek z tych rozwiązań nie powinien rozczarować potencjalnego klienta. Istnieje również możliwość finansowania autobusu w postaci wzięcia kredytu. W tym przypadku zakupuje się nowy autobus MAN FS, a wszystkie formalności można przeprowadzić w sposób niezwykle prosty i przyjemny, praktycznie nie wychodząc z domu. 

Pozyskiwanie pojazdów poprzez ich finansowanie bądź wynajem jest w dzisiejszych czasach niezbędnych narzędziem w rozwoju swojej firmy. Taki sposób rozwoju zapewnia bowiem firmie nie tylko rozwój, ale także rentowność. Warto więc poznać i zaznajomić się z możliwościami pozyskiwania autobusów, do których należą takie opcje jak wynajem, leasing czy też zakup pojazdu.

Redakcja e-waluty.net.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z finansami, biznesem oraz kryptowalutami. Dzielimy się też poradami w sprawach z zakresu lifestyle'u, nauki i psychologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?